A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z  

 Evaluate

more ...

To calculate the value of.

Example: Evaluate the cost of each pie if 3 pies cost $6. Answer: $2 each.

Search :: Index :: About :: Contact :: Contribute :: Cite This Page :: Privacy

Copyright © 2011 MathsIsFun.com